MAKE A RESERVATION
0242 277 10 15 0242 277 10 18

APOLLON TAPINAĞI

Antik Pamfilya’nın doğal limanı konumunda olan Side’de tarihi...

Her Gün

APOLLON
TAPINAĞI

Antik Pamfilya’nın doğal limanı konumunda olan Side’de tarihi kalıntılar arasında Apollon Tapınağı ve Athena Tapınağı’nın yeri hep çok özeldir. İnşa edildikleri dönemlerde bölgenin en önemli tapınaklarından olan bu iki yapıyı mutlaka görmelisiniz.

MANAVGAT ŞELALE

Manavgat Nehri üzerinde bulunan şelale, bunaltıcı sıcaklarda...

Her Gün

MANAVGAT
ŞELALE

Manavgat Nehri üzerinde bulunan şelale, bunaltıcı sıcaklarda serinlemek için harika bir adres! Doğa ile baş başa kalmayı sevenler için ideal bir rota olan Manavgat Şelalesi’nde dilerseniz rafting yapabilir ya da şelalenin etrafındaki restoranlarda nefis tatlar deneyebilirsiniz.

HIDIRLIK KULESİ

Kaleiçi surlarının üzerinde, Karaalioğlu Parkı’nda bulunan silindir...

Her Gün

HIDIRLIK
KULESİ

Kaleiçi surlarının üzerinde, Karaalioğlu Parkı’nda bulunan silindir biçimindeki kule, 2. yüzyılda yapılmış olup, 14 metre yüksekliğe sahip. 2 katlı kulenin hem iletişim hem de savunma amaçlı yapıldığı tahmin ediliyor. Deniz feneri ya da gözetleme kulesi olduğu yönünde görüşler de var.

ASPENDOS TİYATROSU

Günümüze en iyi şekilde korunarak ulaşan Roma dönemi tiyatrosuna sahip...

Her Gün

ASPENDOS
TİYATROSU

Günümüze en iyi şekilde korunarak ulaşan Roma dönemi tiyatrosuna sahip olan Aspendos, Serik ilçesinde bulunuyor. M.Ö. 2. yüzyılda inşa edilen ve antik dönemlerdeki örneklerine oranla devasa boyutlarda olan Aspendos Tiyatrosu, 15 bin kişilik seyirci kapasitesine sahip. Yerli ve yabancı pek çok turistin Antalya’da görmek istediği ilk yerlerden biri olarak her yıl çeşitli festivallere de ev sahipliği yapıyor.

KEKOVA

Kekova, Antalya’nın Demre ilçesi yakınlarında bulunan Üçağız ve Kale...

Her Gün

KEKOVA

Kekova, Antalya’nın Demre ilçesi yakınlarında bulunan Üçağız ve Kale köylerinin karşısında yer alan 500 m genişliğinde bir ada. Son zamanlarda popülerliği iyice artan adanın ve çevresindeki bölgenin arkeolojik, doğal koruma alanları koruma altına alınmış olup, Kekova Sit Alanı oluşturulmuş. M.S. 2. yüzyılda depremler sonucunda yok olmuş Dolkisthe Antik Kenti’nin batıklarının bulunduğu Kekova, doğası ve huzurlu atmosferi ile tam bir cennet.

HADRİAN KAPISI

Üç kapılar/Hadiranus kapısı 130 yılında Roma İmparatoru Hadrianus’un...

Her Gün

HADRİAN
KAPISI

Üç kapılar/Hadiranus kapısı 130 yılında Roma İmparatoru Hadrianus’ un kenti ziyareti şerefine yapılmıştır. Eski Antalya’ nın giriş kapısıdır. Surlar üzerine yapılmıştır. Şu an Atatürk Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Şehrin simgelerindendir.

PERGE ANTİK KENTİ

Aksu ilçesi sınırlarında bulunan Perge Antik Kenti, Helenistik dönemde...

Her Gün

PERGE
ANTİK KENTİ

Aksu ilçesi sınırlarında bulunan Perge Antik Kenti, Helenistik dönemde dünyanın en zengin ve en güzel şehri olarak nam salmış. Başkentlik yaptığı Antik Pamfilya Bölgesi’nde tarihöncesi çağa ait pek çok mağara (Karain Mağarası, Öküzini Mağarası, Beldibi kaya sığınakları vb.) ve yerleşim yeri bulunuyor. Kentte bulunan akropolisin Tunç Çağı’nda kurulduğu düşünülüyor.

SİLYON ANTİK KENTİ

Tarihi ve doğal güzelliklerin büyük bir özenle korunduğu Belek ve...

Her Gün

SİLYON
ANTİK KENTİ

Tarihi ve doğal güzelliklerin büyük bir özenle korunduğu Belek ve çevresinde görebileceğiniz tarihi değerler arasında Sillyon Antik Kenti de bulunuyor. Perge ve Aspendos arasında bulunan kent, Serik ilçesine 15 km mesafede yer alıyor. Antik dönemin en zengin şehirlerinden biri olan Sillyon’un diğer Pamphylia şehirleri gibi Truva Savaşı’ndan sonra kurulduğu tahmin ediliyor.

KURŞUNLU ŞELALESİ VE TABİAT PARKI

Belek’te görebileceğiniz doğa harikalarının başında Kurşunlu Şelalesi...

Her Gün

KURŞUNLU ŞELALESİ
VE TABİAT PARKI

Belek’te görebileceğiniz doğa harikalarının başında Kurşunlu Şelalesi ve Tabiat Parkı yer alıyor. Yaklaşık 18 metre yükseklikten dökülen şelale hem ferahlatıcı bir serinlik yayıyor hem de hayranlık uyandırıcı manzaralar sunuyor. 7 ayrı küçük göletin bağlantı noktası olan şelale, 2 km’lik bir kanyonun içerisinde yer alıyor.

DÜDEN ŞELALESİ

Antalya’nın doğa harikalarından Düden Şelalesi, kaynağını...

Her Gün

DÜDEN
ŞELALESİ

Antalya’nın doğa harikalarından Düden Şelalesi, kaynağını Kepez Hidroelektrik Santrali’nden alıyor. Aşağı Düden ve Yukarı Düden olarak iki kola ayrılan şelaleler, 40 metre yükseklikten düşen suyun manzarasıyla ziyaretçilerini büyülüyor.

PHASELİS ANTİK KENTİ

Mis kokulu çam ve sedir ormanları arasında bulunan Phaselis kenti...

Her Gün

PHASELİS
ANTİK KENTİ

Mis kokulu çam ve sedir ormanları arasında bulunan Phaselis kenti, plaj ve piknik alanlarının yanı sıra tarihi dokusuyla da öne çıkıyor. Kemer’e 15 km mesafede bulunan kente deniz yoluyla da ulaşabilirsiniz. M.Ö. 7. yüzyılda Rodoslular tarafından kurulan kentin güneybatısında Helenistik Döneme ait surların sadece bir kısmı günümüze ulaşmış. Kentin ortasından güney ucunda Hadrian Su Yolu Kapısı bulunan geniş bir cadde uzanıyor. Caddede keyifli vakit geçirebileceğiniz dükkanlar ve tarihinin M.Ö. 1. yüzyıla kadar uzandığı tahmin edilen hamam, tiyatro, agora gibi kamu yapıları mevcut.

YÖRÜK PARKI

Günümüzde özellikle Toroslarda yaşayan Yörük halkı, yavaş yavaş...

Her Gün

YÖRÜK
PARKI

Günümüzde özellikle Toroslarda yaşayan Yörük halkı, yavaş yavaş yerleşik hayata geçmiş olsa da gelenek ve alışkanlıklarını devam ettiriyorlar. Bitki köklerinden elde ettikleri boyalarla özenle işledikleri kilim, çadır, panayır, hasır, heybe ve halı gibi geleneklerini halen devam ettiren Yörükler, Antalya’nın Kumluca ilçesinde ve Fethiye’de gerçekleştirilen tarım ve seracılık şenliklerinde de adetlerini sergiliyorlar.

OLYMPOS ANTİK KENTİ

Bulunduğu bölge itibarıyla Phaselis’ten sonra ikinci önemli...

Her Gün

OLYMPOS
ANTİK KENTİ

Bulunduğu bölge itibarıyla Phaselis’ten sonra ikinci önemli liman kenti olan Olympos, Kumluca ilçe sınırlarında bulunuyor. Helenistik Döneme kadar uzanan köklü geçmişi ile pek çok medeniyetin izlerine rastlayabileceğiniz kent, Caretta Caretta’ları ile meşhur. M.Ö. 2. yüzyılda kurulan antik kent, 3200 metrelik sahiliyle bütünleşen göz alıcı doğası ile öne çıkıyor.

TAHTALI DAĞI

Kemer’in güneybatısında bulunan Tahtalı Dağı, Olimpos Beydağları...

Her Gün

TAHTALI
DAĞI

Kemer’in güneybatısında bulunan Tahtalı Dağı, Olimpos Beydağları Milli Parkı sınırları içerisinde yer alıyor. 2365 metre yüksekliği ile bu bölgedeki denize yakın en yüksek nokta olma özelliğini taşıyor. Kemer ziyaretçilerinin ilk duraklarından biri olan Tahtalı Dağı’na Olimpos’tan teleferik ile çıkılıyor.

KESMEBOĞAZI KANYONU

Beydağları Milli Parkı içinde yer alan Kesmeboğazı Kanyonu...

Her Gün

KESMEBOĞAZI
KANYONU

Beydağları Milli Parkı içinde yer alan Kesmeboğazı Kanyonu, Kemer’e yalnızca 5 km mesafede yer alıyor. Üç derenin birleştiği noktada hem dinlendirici atmosferi hem de etkileyici manzarasıyla dikkat çeken kanyon, eski bir Roma köprüsüne de ev sahipliği yapıyor. Floristik yapısı ile Olimpos Safranı ve Kemer Orkidesi gibi endemik bitki türlerinin yetiştiği kanyona, Kemer’in merkezinden araçla yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuğun sonunda ulaşabilirsiniz.

ADRASAN

Gününü denizde geçirmek isteyenlerin ilk adreslerinden biri 2 km...

Her Gün

ADRASAN

Gününü denizde geçirmek isteyenlerin ilk adreslerinden biri 2 km uzunluğundaki kumsalı ve masmavi denizi ile Kemer’i ziyarete gelen dalış tutkunları için de ideal bir ortam oluşturan Adrasan Plajı olmalı. Büyüleyici güzelliğe sahip doğası, sakin atmosferi, su sporlarına elverişli havası ve doğal korunaklı bir liman olması nedeniyle mavi yolculukların popüler durakları arasında bulunması, Adrasan’ı gerçek bir cazibe merkezi haline dönüştürüyor. Doğa yürüyüşünü sevenler, Adrasan Koyu’nun sağ kıyısına doğru yürüyerek Gelidonya Deniz Feneri’ne ulaşabilir.

SİDE ANTİK KENTİ

Pamfilya’nın en önemli liman kenti Side, M.Ö. 8. yüzyıla...

Her Gün

SİDE
ANTİK KENTİ

Pamfilya’nın en önemli liman kenti Side, M.Ö. 8. yüzyıla dayanan geçmişi ile Lidyalılardan Perslere, Büyük İskender’den Romalılara kadar pek çok uygarlığa ev sahipliği yaptığından tüm bu uygarlıkların izlerine rastlayabilirsiniz. Side Antik Kenti’nde Anadolu’nun en büyük antik tiyatrolarından birinin görkemli duruşuna şahitlik edebilirsiniz.

KALEİÇİ

Antalya’yı gezmeye merkezden başlayacaksanız Kaleiçi, ilk görmeniz...

Her Gün

KALEİÇİ

Antalya’yı gezmeye merkezden başlayacaksanız Kaleiçi, ilk görmeniz gereken yer olmalı. Antik Çağ kalıntılarının bulunduğu Antalya’nın önemli tarihi bölgelerinden biri olan Kaleiçi, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinden bugüne dek ulaşan bir tarihi sırtlanıyor.

KARAİN MAĞARASI

Türkiye’nin en büyük doğal mağaraları arasında bulunan...

Her Gün

KARAİN
MAĞARASI

Türkiye’nin en büyük doğal mağaraları arasında bulunan Karain Mağarası, yeryüzünde sadece bir dönemi temsil eden mağaraların aksine alt, orta ve üst olarak katmanlaşmış olup, pek çok uygarlığın ve dönemin izlerini taşıyor. 500.000 yıl öncesine ışık tutan bölgenin Antalya’ya uzaklığı ise 27 km.

PATARA ANTİK KENTİ

Kaş ilçesinin Kalkan beldesi yakınlarında bulunan Patara...

Her Gün

PATARA
ANTİK KENTİ

Kaş ilçesinin Kalkan beldesi yakınlarında bulunan Patara Antik Kenti, Likya Birliği’nin başkenti. Likya’nın en eski şehirleri arasındaki Patara, arkeolojik ve tarihsel değerlerinin yanında Caretta Caretta’ların yumurtalarını bıraktıkları nadir sahillerden olmasıyla da büyük önem taşıyor.

ALANYA KALESİ

Ulaşılması zor ve korunaklı yapısı sayesinde iyi korunan...

Her Gün

ALANYA
KALESİ

Ulaşılması zor ve korunaklı yapısı sayesinde iyi korunan bu yapı, Helenistik Dönem’den beri varlığını sürdürüyor. Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerine ev sahipliği yapan bir açık hava müzesi.

AZİZ ST. NİCOLAOS ANIT MÜZESİ

Patara’da doğup Psikoposluk yaptığı Myra’da hayata gözlerini...

Her Gün

AZİZ ST. NİCOLAOS
ANIT MÜZESİ

Patara’da doğup Psikoposluk yaptığı Myra’da hayata gözlerini yuman Aziz Nikolaos, nam-ı diğer “Noel Baba” adına yaptırılmış mezar kilisesinde ziyaretçilerini bekliyor.Noel Baba’nın sonsuz uykusuna bu mekanda daldığına inanılıyor.

MYRA ÖRENYERİ

Bir dönem Likya Uygarlığı’nın başkenti olmuş Myra’nın...

Her Gün

MYRA
ÖRENYERİ

Bir dönem Likya Uygarlığı’nın başkenti olmuş Myra’nın kabartmalı mezarlarıyla başlayan hikayesi, Andriake Limanı’yla denize kavuşuyor. Burası aynı zamanda Tanrıça Kybele’nin Artemis olduğu yer olarak da biliniyor.

ARYKANDA ÖRENYERİ

Kent, Bey Dağları’nın güneyinde, yerleşimi bir duvar gibi kuzeyden...

Her Gün

ARYKANDA
ÖRENYERİ

Kent, Bey Dağları’nın güneyinde, yerleşimi bir duvar gibi kuzeyden sınırlayan Şahinkaya isimli sarp kayalığın eteğinde yer almaktadır. Bu konumundan dolayı da Luwice’de “Arykawanda: Yüksek Kayalığın Yanındaki Yer” anlamına gelen ismi zamanla Arykanda’ya dönüşmüştür. Arykanda ilk kez 1838 yılında, İngiliz araştırmacı-gezgin Charles FELLOWS tarafından mezar yazıtları ve yüzeyde bulduğu sikkelere dayanarak lokalize edilmiştir.

MEVLEVİHANE MÜZESİ

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’nın en turistik bölgelerinden...

Her Gün

MEVLEVİHANE
MÜZESİ

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’nın en turistik bölgelerinden Kaleiçi’nde bulunan Mevlevihane’nin binası Selçuklu Dönemi’ne ait. Kitabesi bulunmamakla birlikte Sultan Alâeddin Keykubad tarafından 1255 yılında inşa ettirildiği, Mevlevihane olarak ise 16. yüzyıldan itibaren kullanılmaya başlandığı düşünülüyor. Mevlevihane, Hamam, Zincirkıran Mehmet Bey ve Nigar Hatun türbelerinden oluşan bir yapı kompleksi olan Müze’de Mevlevilik hakkında bilgilendirme panoları, canlandırmalar, kıyafetler ve Mevleviliğe ait çeşitli eşyalar sergileniyor.

ANDRİAKE ÖRENYERİ

Antik Myra ya da günümüzdeki adıyla Demre’nin Çayağzı bölümünde...

Her Gün

ANDRİAKE
ÖRENYERİ

Antik Myra ya da günümüzdeki adıyla Demre’nin Çayağzı bölümünde yer alan harabelerin uzun süre boyunca farklı bir şehre ait olup olmadığı tartışılmış, son araştırmalar burasının bağımsız bir yerleşim değil Myra’nın liman mahallesi olduğunu kanıtlamıştır.Likya Bölgesi zenginliğini limanlara ve ticari faaliyetlere borçluydu. Andriake de Phaselis ve Patara’dan sonra bu bölgedeki en önemli üçüncü liman olarak kullanılıyordu. Kazılarda keşfedilen yabancı kaynaklı amfora parçaları Liman’da gerçekleşen uluslararası ticaretteki yoğunluğun bir kanıtı.

LYMRA ÖRENYERİ

Antalya İli, Finike İlçesi, Saklısu Mahallesi sınırlarında yer...

Her Gün

LYMRA
ÖRENYERİ

Antalya İli, Finike İlçesi, Saklısu Mahallesi sınırlarında yer alan Limyra Antik Kenti, Toçak Dağı’nın güney eteklerinde, erken dönem yapıların yer aldığı Akropol ile onun hemen güneyinde, şimdi karayolu ile ayrılan düzlükte Roma ve Doğu Roma (Bizans) Dönemi surları içinde kalan alanı kapsamaktadır.

XANTHOS ÖRENYERİ

Ksanthos, başlıca Likya ve Roma akropollerinden oluşan bugünkü...

Her Gün

XANTHOS
ÖRENYERİ

Ksanthos, başlıca Likya ve Roma akropollerinden oluşan bugünkü Eşen Çayı kenarındaki ovaya hakim iki tepeüzerinde kurulmuş olan bir kenttir. M.Ö. 545-546 yıllarında Pers egemenliğine girene kadar bağımsızlığını sürdüren kent, M.Ö. 475–450 yılları arasında büyük bir yangın felaketi geçirmiştir. Yerleşen her uygarlığın inşa ettirdiği yapılarla insanlık tarihine ışık tutan bu merkez 1988 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.

TERMESSOS ANTİK KENTİ

Termessos, Pisidya bölgesinin "Milyas"olarak anılan güneybatı...

Her Gün

TERMESSOS
ANTİK KENTİ

Termessos, Pisidya bölgesinin "Milyas"olarak anılan güneybatı bölümünde konumlanmış önemli bir antik kenttir.Kent, Anadolu'nun en eski halklarından Luvi'lerin soyundan gelme Solym'ler tarafından kurulmuştur. Şehrin tarih sahnesine çıkışı, Büyük İskender’in M.Ö. 333’de kenti kuşatması ve Termesosluların güçlü bir savunma yaparak kenti teslim etmemesiyle olmuştur.

Close