MAKE A RESERVATION
0242 277 10 15 0242 277 10 18

Basında Biz

Güral Premier Tekirova’ya iki ödül birden 15 Kasım 2020

Güral Premier Tekirova, dünya çapında lüks otelcilik sektörünün en prestijli ödülleri arasında kabul edilen World Luxury Hotel Awards'ta iki ödül birden aldı.

Güral Premier Tekirova, World Luxury Hotel Awards tarafından “Luxury Family Beach Resort” (Lüks Aile Sahil Tesisi) ve “Luxury Family All-Inclusive Hotel” (Her Şey Dâhil Lüks Aile Oteli) olmak üzere iki ödüle birden layık görüldü.

Konuyla ilgili yapılan açıklamda görüşlerine yer verilen Güral Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Sami Güral, Güral Premier Hotels & Resort olarak World Luxury Hotel Awards’ı daha önce birçok kez kazandıklarını söyledi. Güral, "Ülkemiz turizmi adına böyle büyük bir ödülü yeniden kazanmış olmanın verdiği gurur, bizlere doğru yolda olduğumuzu bir kez daha göstermiştir.” dedi.

TÜRÇEV'den Güral Premier Otel'e Ödül 30 Haziran 2020

TÜRÇEV (Türkiye Çevre Eğitim Vakfı) tarafından koordine edilen 2019 yılında Mavi Bayrak Programı kapsamında yaptıkları En İyi Çevre Eğitim etkinlikleri için plaj kategorisinde otel turizm birliğinde Güral Premier Belek Otel ödüle layık görülmüştür.

TÜRÇEV (Türkiye Çevre Eğitim Vakfı) tarafından koordine edilen 2019 yılında Mavi Bayrak Programı kapsamında yaptıkları En İyi Çevre Eğitim etkinlikleri için plaj kategorisinde otel turizm birliğinde Güral Premier Belek Otel ödüle layık görülmüştür.

TÜRÇEV (Türkiye Çevre Eğitim Vakfı) tarafından koordine edilen EN İYİ ÇEVRE EĞİTİM ETKİNLİKLERİ ULUSAL JÜRİSİ, Mavi Bayrak’ta En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri nedeniyle; Muratpaşa Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi, Marmaris Belediyesi, Barut Lara Otel, Crystal Hotels, Güral Premier Belek Otel, KUYAB(Kundu Turizm Yatırımcıları Birliği), Mersin Marina, D-Marin Göcek ve Milta Bodrum Marina ‘yı ödüle layık gördü.

Ülkemizde 1993 yılından bu yana TÜRÇEV (Türkiye Çevre Eğitim Vakfı) tarafından yürütülen Uluslararası Mavi Bayrak Programı, kıyılarda çevre koruma ve sürdürülebilirliğin sağlanması için çevre eğitimi ve bilinçlendirmeyi en üst noktaya koymaktadır. Çünkü Mavi Bayrak Ödülü’nün korunması, bulunduğu yöresinde çevresel bilinçlenmenin artmasına bağlıdır. Kriterler arasında bulunan çevre eğitimi ve bilinçlendirme etkinliklerinin etkili ve doğru bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla 2001 yılından bu yana her yıl Mavi Bayrak başvuruları içerisindeki Çevre Eğitim Etkinlikleri dosyasının değerlendirmesi, TÜRÇEV tarafından koordine edilen Mavi Bayrak En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri Jürisi tarafından yapılmaktadır.

Değerlendirme Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi ve Doğa Koruma Merkezi’ nden oluşan Jüri Üyeleri salgın nedeniyle ile online ortamda gerçekleştirilmiştir. - DORUK

Bakan Ersoy Güral Premier Standını ziyaret etti 09 Mart 2019

Dünyanın en büyük turizm fuarı sayılan ITB Berlin Turizm Fuarı açıldı.181 ülkeden üst düzey nitelikli alıcı ve 11 bin dolayında katılımcının yer aldığı fuarda İsmet Güral ailesine ait olan Güral Premier Belek ve Güral Premier Tekirova otelleri de yerini aldı.

Türk Turizmine kazandırdığı sayısız uluslar arası ödülle ülkemizin bu alandaki önemli temsilcilerinden olan Güral Premier’in standı ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşırken, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da stand misafirleri arasındaydı. Fuarın Türkiye bölümünü açan Bakan Ersoy’un ilk ziyaret ettiği standlardan biri olan Güral Premier Standında eski dostu İsmet Güral ile bir süre turizm ve fuar hakkında fikir alışverişi yaptı.Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy ve beraberindeki heyet ile Türk ve Alman gazetecileri, İsmet Güral ve yönetim kurulu üyeleri Av.Nesrin Güral, Harika Güral, Sami Güral, Ali Güral ve eşi Ceren Güral ağırladı. Türk turizminin sıkıntılı bir süreç sonunda yeniden yükselişe geçtiğini belirten Güral Şirketler Gurubunun genç temsilcileri Harika,Ali ve Sami Güral kardeşler Türk Turizm sektörü 2018 yılını beklentilerin üzerinde kapattığını belirttiler. Aynı sıçramanın 2019 yılında da gerçekleşeceğine inandıklarını belirten Güral kardeşler “Türkiye’mizin çok muhteşem kültürel ve turistik hazineleri var. Bunlardan biri olan Göbeklitepe’nin Almanya’da düzenlenen bu fuarda ön plana çıkarılması çok isabetli oldu” ifadelerini kullandılar. 10 Mart'ta kadar açık kalacak fuarı 170 bin sektör temsilcisinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Berlin Turizm Fuarına, GÜRAL PREMİER Damgası 08 Mart 2019

Almanya’da düzenlenen 52. ITB Berlin Turizm Fuarı 6 Mart’ta açıldı. Dünyanın en büyük turizm organizasyonları arasında sayılan fuarda Güral Premier Belek ve Güral Premier Tekirova otelleri de yerlerini aldı.
Almanya’da düzenlenen 52. ITB Berlin Turizm Fuarı 6 Mart’ta açıldı. Dünyanın en büyük turizm organizasyonları arasında sayılan fuarda Güral Premier Belek ve Güral Premier Tekirova otelleri de yerlerini aldı. Güral Premier otellerinin standları her yıl olduğu gibi bu yıl da yine göz doldurdu. Güral Şirketler Gurubu Başkanı İsmet Güral, hem Türk Turizminin hem de Güral Premier Otellerinin tanıtımına katkıda bulunmak üzere fuara ailesiyle birlikte katıldı.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar ile birlikte ziyaretçilerin ilk günden yoğun ilgi gösterdiği Güral Premier Standını iki kez ziyaret etti. Vali Karaloğlu, İsmet Güral ve ailesiyle turizm ve fuar üzerine sohbet etti. Türk Turizmine kazandırdığı sayısız ödülle bu alanda ülkemizin önemli temsilcileri arasında yer alan Güral Premier’in Almanya fuarındaki stand ziyaretçileri arasında Opet Türkiye sahibi Fikret Öztürk ve eşi Nurten Öztürk ile ünlü oyuncu Oktay Kaynarca da vardı. Güral Premier Standına gelen misafirleri İsmet Güral, yönetim kurulu üyeleri Av.Nesrin Güral, Harika Güral, Sami Güral, Ali Güral ve eşi Ceren Güral ağırladı.

181 ülkeden üst düzey nitelikli alıcı ve 10 bin dolayında katılımcının yer aldığı fuarda dünyanın bilinen en eski tapınak merkezi olarak kabul gören Şanlıurfa yakınlarındaki Göbeklitepe’nin tanıtımına ağırlık veriliyor. Türkiye’de 2019 yılı Göbeklitepe yılı ilan edilmişti. - DORUK

Rusya’ya Güral Premier çıkarması 14 Mart 2018

Rusya’ya Gural Premier çıkarması
Rusya’nın en önemli turizm etkinliği olan Moskova Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı (MITT) açıldı. Türk Turizminin en önemli markaları arasında öne çıkan Gural Premier, Fuarın ilgi odağı oldu. Güral Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Üyesi Sami Güral’ın bizzat başında bulunduğu ekip tarafından yürütülen başarılı çalışmalar Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un da dikkatini çekti. Açılışa yoğun ilgi gösteren Ruslara Gural Premier logolu hatıra kupasının ücretsiz olarak dağıtılması stant önünde zaman zaman kuyruklar oluşmasına neden olurken, Bakanlar Çavuşoğlu ile Kurtulmuş, Sami Güral ve çalışanlarını başarılı tanıtım çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Fuara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sami Güral, son dönemde her alanda yeniden bahar havası yaşamaya başlayan Türkiye-Rusya ilişkilerinden turizm sektörünün de olumlu yönde etkileneceğini belirtti. Sami Güral ; “Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre Türkiye-Rusya ilişkilerinin kötü olduğu 2016 yılında 500 bin Rus Türkiye’ye geldi. İki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmeye başladığı 2017 yılında ise 4 milyon 720 bin Rus Türkiye'yi ziyaret etti. Bu rakamın, 2018 yılında 5 milyonu geçmesi hedefleniyor. Türkiye 2018 yılında dünyadan 38 milyon turist bekliyor. Devletimiz 2018 itibarıyla deyim yerindeyse Turizm hamlesi başlatmış durumda. Türkiye’nin uluslar arası alanda pek çok ödül almış, en başarılı Turizm Markalarından biri olan Gural Premier de, kendi otellerinin yanı sıra ülkemiz tanıtımına ve devletimizin kalkınma hamlesine katkıda bulunmak amacıyla burada bulunuyor.“ ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz yıl Rusya’da faaliyet gösteren turizm profesyonelleri tarafından yapılan değerlendirmeye göre, kültürel ve enformasyona yönelik etkinlikler, profesyonel çalışma imkanları ve tasarım açısından ‘En İyi Tanıtım Yapan Destinasyon (Ülke)’ ödülüne layık görülen Türkiye standı bu yıl da iddialı. Bölge ve destinasyon tanıtımının ön planda tutulduğu Türkiye standı, kuzeyden güneye, doğudan batıya Anadolu’nun zengin kültürel birikiminin yansıtıldığı yedi adadan oluşuyor. 29 sektör kuruluşu ve 12 özel işletme de Kültür Turizm Bakanlığı çatısı altında Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarında etkinlikler gerçekleştiriyor.

Güral Premier Tekirova'ya ödül 23 Şubat 2017

Levent YENİGÜN/KEMER, (DHA) - ANTALYA'nın Kemer İlçesi'ndeki Güral Premier Tekirova Otel, World Tourism Awards'ta 'En İyi Resort Oteli' ödülüne layık görüldü.

İstanbul'da düzenlenen World Tourism Forum'un son gecesined World Tourism Awards ödül töreni düzenlendi. Dünya turizminin Oscar'ı olarak bilinen ödül töreninde 35 kategoride ödüller verildi. Kemer'e bağlı Tekirova Mahallesi'nde Güral Premier Hotels & Resorts markası altında faaliyet gösteren Güral Premier Tekirova Otel, 'En İyi Resort Oteli' ödülünün sahibi oldu. Ödülü Güral Premier Tekirova Genel Müdürü Levent Gültekin Toper aldı.

Güral Premier Hotels & Resorts, ‘World Luxury Hotel Awards 2016 İki Ödül Birden! 31 Ekim 2016

Güral Premier Hotels & Resorts, ‘World Luxury Hotel Awards’tan bu yıl da yine ödülle döndü. Güral, “En İyi Her Şey Dahil Aile Oteli” ve “Doğu Avrupa’nın En İyi Luxury Resort Oteli” alanında iki ödüle layık görüldü.

‘Güral Premier Hotel Belek’in 'Luxury Family All - Inclusive Hotel' yani 'En İyi Her şey Dahil Aile Oteli' ödülü aldığı törende, ‘Güral Premier Hotel Tekirova’ da ‘Doğu Avrupa’nın En İyi Luxury Resort Oteli’ ödülünü almaya hak kazandı.

'World Luxury Hotel Awards', lüks otel endüstrisi içinde hizmet standartlarını yükseltmeyi hedefleyen, dünyanın en prestijli global organizasyonlarından biri olarak kabul görüyor. Organizasyonda ülke, kıta ve küresel bazda farklı kategorilerde ödüllendirme gerçekleştiriliyor.

29 Ekim’de Qatar’da gerçekleşen ‘World Luxury Hotel Awards’da ödülünü Güral Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral, “4. kez kazandığımız dünyanın en prestijli SPA ödülü ‘World Luxury Spa Awards’tan sonra bu yıl da “En İyi Her Şey Dahil Aile Oteli” ve ‘Doğu Avrupa’nın En İyi Luxury Resort Oteli’ ödüllerini alıyor olmak gururlandırdı. Her zaman daha iyisini yapmak adına kusursuz hizmet anlayışıyla çalışıyoruz. Bu ödülü de ülkemiz adına alıyoruz” dedi.

En Çok Başarı Belgeli Otel Güral Premier Tekirova 26 Ekim 2016

Güral Premier Tekirova Tatil Köyü Turizm sektöründe TSE’den Enerji Yönetim Sistemi belgesine sahip ilk tesis olma unvanını taşıyacak.

Güral Premier Tekirova Tatil Köyü, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) kapsamında Enerji Yönetim Sistemine sahip turizm-konaklama işletmesi olmak adına yürüttüğü çalışmaları tamamladı. Sahip olduğu yüksek misafir memnuniyeti oranını ve hizmet kalitesini en yukarıda tutmak adına beş farklı kalite yönetim sistemini aynı anda yürüten Güral Premier Tekirova, bahsi geçen yönetim sistemleri uluslar arası kabul görmüş ISO standartları (International Organization for Standardization) doğrultusunda olup Türk Standartları Enstitüsü tarafından belgelendirilmekte.

Bu kapsamda 2016 sezonunda almış olduğu bir karar ile ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi standartlarını da tesiste uygulamaya başlayarak sahip olduğu yönetim sistemi sayısını altıya çıkartmayı hedefleyen Güral Premier Tekirova üst yönetimi, bu hedef doğrultusunda turizm sektöründe TSE’den Enerji Yönetim Sistemi belgesine sahip ilk tesis olma unvanını taşıyacak.

17-21 Ekim tarihleri arasında Güral Premier Tekirova tesisinde gerçekleşen gözetim ve belgelendirme tetkiklerinin kapanış toplantısında, Türk Standartları Enstitüsü Baş denetçileri; Kaya Kars, Rasim Ylmaz, Tuncay Çimen ve Ahmet Eryurt, mevcutta sahip olunan beş yönetim sisteminin uygunluğu ve ilk defa belgelendirilecek olan ISO 50001 Enerji Yönetim Sisteminin kabulü yönündeki komite kararını TSE Belgelendirme Merkezine iletilmesi yönünde fikir birliğine varıldığını bildirdi.

Toplantının ardından Heriş Seramik ve Turizm Sanayi A.Ş. Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral, Güral Porselen Yönetim Kurulu Üyesi Sami Güral, İcra Kurulu Başkanı Naci Pekcan, Güral Premier Tekirova Genel Müdürü Levent Gültekin Toper, TSE Yetkilileri ve otel çalışanları ile birlikte Enerji Yönetim Sistemine sahip ilk işletme olmanın mutluluğunu pasta keserek kutladı.

Güral Premier Hotel Belek Yenilendi 22 Haziran 2015

Antalya'nın Serik İlçesi'ndeki Güral Premier Hotel Belek, 150 milyon liralık yatırımla 2 yıl süren çalışmalar sonucu yenilendi.

Serik'e bağlı Belek turizm merkezindeki Güral Premier Hotel'de 2 yıl süren yenilenme ve değişim çalışmaları tamamlandı. 120 dönüm arazide 570 odasıyla hizmet vermeye başlayan ve 150 milyon lira harcanan otelin yenilenme ve değişim çalışmalarına ilişkin basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Güral Otelleri sahibi İsmet Güral, eşi Nesrin Güral, Güral Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve kızı Harika Güral, oğulları Sami Güral ve Ali Güral ile gelini Ceren Güral, Güral Premier Hotel Belek Genel Müdürü Atalay Arslan ve Güral Premier Hotel Tekirova Genel Müdürü Levent Toper katıldı.

80 SUİT ODASI VAR
Toplantıda konuşan Harika Güral, Güral Premier Hotel Belek'in doğayla iç içe, ağaç boyunu geçmeyen 2 ve 3 katlı Osmanlı- Selçuklu mimarisi özelliklerini taşıyan konaklar, yeşillikler içinde ve denize sıfır konumuyla hizmet verdiğini söyledi. Baştan aşağı yenilenen otelin özel havuz alanları bulunan 80 süit odası olduğunu kaydeden Harika Güral, sevilen ve tercih edilen bir aile oteli olduklarına vurgu yaptı.

570 ODA VE 1200 YATAK
Konforlu, donanımlı ve her detayın düşünüldüğü tatil isteyenlerin tercih ettiği tesislerden biri olduklarını belirten Harika Güral, özellikle çocuklu ailelerin ilk tercihi olduklarını kaydetti. Otelin en çok talep gören bölümlerinden biri olan Aquapark'a ana restoranla eş zamanlı yemek servisi sağlandığını aktaran Harika Güral, herkese göre farklı aktivite havuzları oluşturduklarını anlattı. 570 oda ve 1200 yatak kapasitesiyle hizmet veren Güral Premier Hotel'in Türk ve dünya mutfaklarının sunulduğu restoranlarının da iddialı olduğunu vurgulayan Harika Güral, 24 saat hizmet veren yemek alanlarında kendi yetiştirdikleri ekolojik tarım ürünlerinin kullanıldığını belirtti.

PLAJA 17 PAVİLYON
2015'te hem Türkiye hem de Avrupa'da 'En Lüks SPA' seçilen Quu SPA'nın da otel bünyesinde hizmet verdiğini kaydeden Harika Güral, Rus turistlerin özellikle nefes açıcı tuz odasına büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Misafirlerin konforu ve rahatlığı için her detayı düşünmeye özen gösterdiklerine dikkati çeken Harika Güral, 2'si içinde mutfağı, banyosu, sinema sistemi, barı ve güneşlenme terası bulunan ultra lüks olmak üzere plajda 17 lüks pavilyon (büyük çadır) bulunduğunu kaydetti.

CİRO HEDEFİ 120 MİLYON LİRA
Personel lojmanlarına da değinen Harika Güral, 2 kişilik odalarda kalan personelin 4 yıldızlı otel konforunda, misafirlerle aynı şartlarda barındığına işaret etti. Geçen yıl 110 milyon lira olan turizm grubu cirosunun bu yıl sonunda 120 milyon lira olmasını beklediklerine dikkati çeken Harika Güral, yeni yatırımların gündemde olduğundan bahsetti. İstanbul'da İkitelli bölgesiyle Anadolu yakasındaki arsalara yatırım yapmayı planladıklarını kaydeden Harika Güral, yatırım yapmak için Atatürk Havalimanı'nın taşınma konusunun netleşmesini beklediklerini söyledi.

'ÇİNLİ TURİSTLERİ AĞIRLAMAK İSTERİZ'
Turizmdeki sorunlara ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Harika Güral, Türkiye'deki tesisler çok iyi hizmet vermesine rağmen turistler otel dışına çıktığında tatmin edecek tesis bulunmadığını vurguladı. Türkiye'nin en çok turist gelen 6'ncı ülkeyken, gelir sıralamasında ilk 10'da yer almadığını aktaran Harika Güral, şöyle dedi:

"Deniz, kum, güneş turizmi dışında 12 aya yayılacak alternatif turizm senaryoları üzerinde çalışarak turizmi ülkemizin geneline yaymalıyız. Kıyı turizmi yapan otellerin en büyük sorunu 6- 8 ay arası hizmet verebilmek. Avrupa ve Rusya bizim ana pazarlarımızdan, ne olursa olsun vazgeçemeyiz fakat misafir portföyümüzü çeşitlendirmeliyiz. Gelecek yıllarda Çinli turistleri ülkemizde ağırlamak isteriz. Güral Premier olarak misafir dağılımımız yüzde 35 Rus, yüzde 25 Türk, yüzde 18 Kazak, yüzde 8 Alman şeklinde. Genel turizm rakamlarına baktığımızda yılın yüzde 15- 20 oranında düşüşle kapanacağını tahmin ediyoruz. Güral Premier Otelleri olarak bizdeki düşüşün ise yüzde 10 civarı olacağını düşünüyoruz. Güral olarak iç pazardaki talepte geçen yıllara göre yüzde 50 talep artısı aldık." - Antalya

Close